- Komerční sdělení-zpravy

Jedenáct pohodlných alternativ pro vaše nohy

- Reklama -magazin

Nenechte si diktovat nepohodlí ani módou, nohy máte jen jedny.

Nohy ve vysokých lodičkách vypadají úžasně možná na filmovém plátně a na stránkách časopisů, žena však v reálném životě potřebuje být obuta tak, aby mohla především chodit. Hodně a rychle, často is nákupními taškami, notebookem a školními batohy dětí.

Vysoké podpatky a úzké boty podporují vznik křečových žil, způsobují deformace nohou, bolestivé otlaky a dělají ženu nesvobodnou v pohybu. Ve vysokých podpatcích se těžko utíká na autobus, i před případným násilníkem, ao tom, že v práci celý den mnohé ženy trpí a sotva čekají, až se doma vyzují, ani nemluvě.

Čtěte také:

Vybudujte si vyvýšený záhon

Pokud přece jen některé milují vysoké podpatky a neumí se jich vzdát – neboť jim, řekněme, opticky ubírají na hmotnosti a zlepšují celkovou siluetu postavy – je zde možnost nechat si je na výjimečné příležitosti. V tašce je ovšem vždy dobré mít alternativu na nízkém podpatku.

Při rychlém přesouvání se po venku nebo když se nohy ohlásí bolestí, je možnost přezout se vítána a dostaví se okamžitá úleva. Nebo – v létě je zde alternativa zout se a jít naboso, jak chodila v 60. letech populární anglická zpěvačka Sandie Shaw, která kdysi i na Bratislavské lyře vystoupila bosa.

Pařížanky chodí sice do práce v kostýmu, ale zato ik sukni v teniskách, a až v práci se přezují do lodiček, neběhají po městě v nepohodlné obuvi.

Žádné ženě však nic nebrání v tom, aby byla celý den sama sebou na nízkých podpatcích. Pohled na některé příslušnice druhého pohlaví, knísající se na vysokých podpatcích, způsobuje utrpení i okolí, ne každá umí na jehličkách proplétat nohama jako Marylin Monroe ve filmu Někdo to rád horké.

Nakonec, v jedné scéně na pár vteřin by to možná zvládla leckterá, ale dnes už ženy nepotřebují vrtět zadkem, aby jim někdo nadzvedl zavazadla.

Tady je dvanáct pohodlných alternativ pro frustrované a trápené nohy, které za přezutí určitě poděkují. Moderní je dnes to, co je pohodlné. Lodičky na jedenácticentimetrových podpatcích ať předvádějí modelky na molu, jsou za to placené. V soukromí se také rádi přezují do tenisek.

 1. Sportovní tenisky
 2. Baleríny na mírném podpatku
 3. Conversky
 4. Korkové pantofle ortopedického tvaru
 5. Sportovní sandály
 6. Řemínkové sandály se šněrováním kolem nohou a nízkou podrážkou
 7. Elegantní sandály na širokém podpatku kolem čtyř centimetrů
 8. Nízké pantofle s gumovou podrážkou
 9. Mokasíny
 10. Plátěné espadrilky
 11. Plátěné boty na klínovém podpatku
- Reklama -magazin
- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Články autora