- Komerční sdělení-zpravy

Tři jednoduchá pravidla letního make-upu

- Reklama -magazin

Jak se v létě nalíčit, aniž by vám šminky stékaly po tváři?

  1. Bezvadná pleť
    Základem letního make-upu je čistá, dobře hydratovaná pleť. Aby taková byla, je třeba ji každý večer před spaním pečlivě odlíčit a ošetřit hydratačním krémem.

Přes den vám postačí lehká hydratační séra, gely nebo fluidy. Máte-li sušší pleť, můžete pod ně použít výživné sérum nebo vyzkoušet místo krému kosmetický olej.

Když je venku horko, je dobré uložit krémy na chvíli do chladničky. Vychlazené vás příjemně osvěží. Make-up je lepší použít méně než více. Není nic horšího, než když barva stéká po zpoceném obličeji.

Čtěte také:

Hezké jaro na zahrádce začíná už na podzim

Vizážistka a stylistka Jana Milatová doporučuje používat multifunkční BB nebo CC krémy, které pleť vyživí, sjednotí její tón, případně ji ochrání před sluncem.

Nebo si můžete smíchat trochu make-upu s pleťovým krémem a vytvořit si vlastní BB krém. Potom už stačí jen použít trochu korektoru na žilky kolem nosu nebo na kruhy pod očima a rozetřít jej do ztracena.

  1. Multilíčidla
    Opálená tvář nepotřebuje mnoho líčidel. V letní kosmetické taštičce stačí mít bronzer, který lze použít na lícní kosti i na víčka.

„Na rty se může bronzer smíchat s leskem nebo pomádou,“ doporučuje Jana Milatová. Podobnou funkci může splnit i rtěnka v bio kvalitě, kterou lze použít na rty, tváře a dokonce i na víčka namísto očních stínů.

Případně můžete použít na lícní kosti, víčka a rty rozjasňovač. Při líčení rtů je dobré orámovat nejprve kontury tužkou a poté je vyplnit rtěnkou nebo leskem.

Make-up je dobré zafixovat termální vodou ve spreji, kterou je třeba mít během dne v kabelce a v případě potřeby ji použít k osvěžení.

„Vodu stačí nastříkat, chvíli počkat a pak zbytek jemně odsát z obličeje papírovým kapesníčkem,“ radí Jana Milatová.

  1. Jasný pohled
    Jak se v létě vyhnout rozmazaným linkám a stínům? Pro zvýraznění očí stačí přejít hnědými stíny obočí a zafixovat gelem.

Případně těsně pod řasami zkoseným štětcem dodat trochu barvy tmavým stínem, raději matným než lesklým.

S pudrovými stíny se v létě zachází snadněji než s krémovými, pokud jste si však zvykli na krémové, během veder je raději odložte do chladničky. Pro oční linku a zvýraznění řas jsou nejvhodnější voděodolné produkty.

- Reklama -magazin
- Reklama -magazin

Redakce doporučuje

Články autora